3DK Nylon

Producent: 3DKreator
3DK Nylon – materiał o największym potencjalne w przemyśle. Szeroko wykorzystywany w branży automotive oraz wytwórstwie maszyn i narzędzi.

Szczegóły produktu

3DK Nylon – materiał o największym potencjalne w przemyśle. Szeroko wykorzystywany w branży automotive oraz wytwórstwie maszyn i narzędzi. Bardzo odporny chemicznie na alkohole, oleje, aceton, żywice i większość zasad. Dużo bardziej wytrzymały mechanicznie niż ABS czy PLA szczególnie na rozrywanie. Łatwo poddaje się obróbce. Nylon cechuje dobra spajalność warstw i gładkość powierzchni, wymaga jednak temperatury głowicy z zakresu 240-260 stopni Celsjusza, niskich prędkości druku oraz podgrzewanego stołu roboczego. Podczas ekstruzji uwalniana jest para wodna, co jest całkowicie normalne ze względu na higroskopijność filamentu. Z nylonu tworzyć można funkcjonalne prototypy i części zamienne. Odnajduje swoje zastosowanie we  wszystkich gałęziach rynku, ze szczególnym naciskiem na branże spożywczą i chemiczną.
Nylon charakteryzuje sie sporym skurczem termicznym powodującym częste odklejanie się wydruku od stołu roboczego. Można temu zapobiec stosując podkładkę zwiększająca przyczepność, lub posmarować stół klejem PVP/PVA.